رد کردن لینک ها

MIUI 11 در مرحله توسعه قرار دارد

چند روز پیش بطور رسمی تأیید شد که شرکت شیائومی درحال کار بر روی نسخه جدید رابط کاربری خود یعنی MIUI 11 می باشد. این رابط کاربری در کشورهای آسیایی بسیار مشهور شده است و در چین به یکی از پر استفاده ترین سیستم ها تبدیل شده است. طبق آمارمنتشر شده این رابط کاربری دارای 300 میلیون کاربر در سرتاسر دنیا می باشد. هنوز مشخص نیست که حتی نسخه بتای MIUI 11 چه زمانی عرضه می شود اما با توجه به اینکه کار بر روی آن به تازگی آغاز شده انتظار می رود که این آپدیت بزودی منتشر نشود. اما از طرف دیگر کاربران نیز بسیار علاقه مند هستند تا زودتر نسخه جدید را دریافت و امتحان کنندو اما باتوجه به اینکه درصورتیکه توسعه دهندگان عجله کنند و زودتر از همیشه آپدیت را عرضه کنند احتمال وجود باگ در آپدیت بسیار زیاد خواهد بود پس به کاربران توصیه می کنیم که کمی صبر کنند. شرکت شیائومی تأیید کرده است که از نظر کاربران در توسعه MIUI 11 استفاده خواهد شد. همچنین این شرکت تأیید کرده است که این آپدیت از نظر ظاهری تغییرات زیادی را نسبت به MIUI 10 نداشته است و بیشتر تمرکز تیم توسعه بر روی تغییرات مهم تر می باشد. برای اینکه نظر کاربران را درمورد تغییرات MIUI بدانند یک نظر سنجی برگزار شد و در آن از کاربران خواسته شده بود تا از بین گزینه های مورد نظر مانند افزایش کارایی شارژ، افزایش زمان شارژ، حالت شب و… گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کنند. در زیر لیست مهم ترین تغییرات اعمال شده در MIUI 10 برای شما لیست شده است.

بازطراحی منو recents

آپدیت MIUI 9 اولین تغییر اساسی در سیستم UI گوشی‌های این شرکت با صفحه 18:9 را ایجاد کرد و قابلیت Swipe gesture را برای گوشی‌های تمام صفحه‌اش عرضه کرد. آپدیت جدید همین روند را ادامه داده و این شرکت منو recents را باز طراحی کرده است. منو جدید recents به کاربر اپلیکیشن‌های باز را نشان داده و امکاناتی به آن اضافه کرده تا از صفحه نمایش بهینه استفاده کند.

الهام از طبیعت برای قسمت اعلانیه‌ها

با توجه به قابلیت TouchWiz سامسونگ، شیائومی برای قسمت اعلانیه‌ها و صدای سایر بخش‌ها از طبیعت الهام گرفته است. این شرکت می‌گوید که از صدای قطرات آب برای هشدارها استفاده کرده است و با زیاد شدن اعلام‌ها صدای قطرات متفاوت خواهد شد. این عمل شرکت سبب خلق یک ریتم عالی شده است.

تایمری برای آرامش

با توجه به الهام از طبیعت، یکی دیگر از ویژگی‌های MIUI 10 وجود یک تایمر است که شامل صداهای طبیعت به هنگام شمارش معکوس آن است. این تم‌ها شامل صداهای جنگل و نم نم باران شبانه و آتش می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید یک روز آرام را سپری کنید این بهترین گزینه برای شما است.

باز طراحی تنظیمات صدا و روشنایی

این ویژگی شاید بهترین قابلیت این آپدیت نباشد اما طراحی این قسمت از سایر گوشی‌ها زیباتر شده است. با فشردن کلید تنظیم صدا پنجره تنظیمات آن در سمت راست صفحه نمایش ظاهر خواهد شد. این پنجره به شما اجازه تنظیم صدا را با حرکت انگشتانتان در هر کجای صفحه می‌دهد بدون آنکه مجبور باشید نقطه‌ی خاصی از آن را لمس کنید.

بهبود عملکرد در MIUI 10

با توجه به توسعه اندروید، گوگل اقداماتی برای بهبود روان شدن و سرعت عمل این سیستم عامل انجام داده است. حال آپدیت MIUI در عرضه اخیر خود این هدف را در اولویت خود قرار داده است. این شرکت اعلام کرد که دو ویژگی جدید در آپدیت MIUI 10 ایجاد شده است که به بالا رفتن سرعت سیستم عامل کمک خواهند کرد. به گفته شیائومی، این دو ویژگی سرعت پردازش را تا 10 درصد افزایش می‌دهد.

به گفتگو بپیوندید